هزینه فیزیوتراپی در منزل

هزینه فیزیوتراپی در منزل (تهران و کرج)

امروزه خانواده‌های زیادی در مورد هزینه فیزیوتراپی در منزل می‌پرسند زیرا این سرویس دسترسی آسانی را برای بیمار فراهم می‌کند و باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. افراد به دلایل گوناگونی نمی‌توانند در مراکز درمانی حضور یابند و در اینجاست که چنین سرویسی بسیار مفید خواهد بود. 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل به عوامل مختلفی مانند، شرایط بیمار و تعداد جلسات بستگی دارد. خارج شدن از منزل و رفتن به بیمارستان و یا کلینیک می‌تواند بسیار پرهزینه باشد، بنابراین فیزیوتراپی در منزل کاملا توجیه اقتصادی دارد. بیمارانی که از این سرویس استفاده می‌کنند، قادر به انتخاب بهترین متخصصان در نزدیکی محل زندگی خود هستند.

نگاهی کلی بر فیزیوتراپی در منزل

امروزه افراد به دلایل مختلفی ترجیح می‌دهند که سرویس‌های فیزیوتراپی را در منزل دریافت کنند. خوشبختانه اینک طیف وسیعی از این خدمات توسط متخصصان ماهر در منازل ارائه می‌شود، این کار را برای بیماران بسیار آسان کرده است. هزینه فیزیوتراپی در منزل هم به گونه‌ای است که افراد اکثرا قادر به پرداخت آن هستند و این مزیت بسیار بزرگی است. این هزینه‌ها با توجه به نوع بیماری، تجهیزات مورد نیاز، محل ارائه خدمات و عواملی از این دست متفاوت است.

فواید فیزیوتراپی در منزل نسبت به کلینیک

فیزیوتراپی در منزل سرویس پرکاربردی است که فواید زیادی دارد. تردد در شهر‌های بزرگی مانند تهران و کرج بسیار مشکل است و انجام فیزیوتراپی در منزل می‌تواند دردسر و هزینه این رفت و آمد را از میان بردارد. بنابراین فرد بیمار با سختی‌های احتمالی تردد روبرو نخواهد شد و آسایش روانی بیشتری خواهد داشت.

فیزیوتراپی در منزل برای بیماران شکستگی و بیمارانی که توانایی ایستادن در صف‌های طولانی را ندارند بسیار مفید است. همچنین فیزیوتراپیست در منزل این توانایی را دارد که با بیمار ارتباط بهتری برقرار کند که این باعث درمان کارآمد‌تری نیز خواهد شد. 

بیمار در منزل می‌تواند آموزش صحیح حرکات را با استفاده از وسایل خود ببیند که این نهایت تاثیرگذاری را بر بدن فرد خواهد گذاشت. فیزیوتراپ همه آموزش‌های ضروری را مستقیما به بیمار می‌دهد و این آموزش‌ها در زمانی برنامه‌ریزی‌شده انجام خواهد گرفت. بیمار همچنین بعد از فیزیوتراپی نیاز به استراحت دارد که انجام این کار در خانه به بیمار این امکان را می‌دهد که فورا بعد از اتمام جلسه استراحت کرده و نیروی از‌دست‌رفته را بازیابد.

هزینه فیزیوتراپی در منزل در سال ۱۴۰۱

این انجمن فیزیوتراپی است که هر ساله هزینه‌ها را با در نظر گرفتن موارد متعددی تعیین کرده و برای تایید به سازمان نظام پزشکی می‌فرستد. عوامل مختلفی مانند نوع بیماری و تجهیزات مورد استفاده در اینجا تاثیرگذار هستند. این تعرفه‌ها برای سال ۱۴۰۱ تقریبا از ۳۵۰ هزار تومان برای هر جلسه شروع می‌شوند و با توجه به مواردی مانند نوع بیماری و تجهیزات مورد استفاده تغییر می‌کنند.

فیزیوتراپی در منزل یکی از سرویس‌های مورد نیازی است که باید کاملا مورد توجه قرار بگیرد. افرادی که دچار عارضه‌هایی مانند سکته مغزی شده‌اند، توان رفتن به مراکز درمانی را ندارند و در اینجاست که با استفاده از این سرویس‌ها می‌توان بسیاری از مشکلات این بیماران را رفع کرد. جراحی‌های ارتوپدی و آسیب‌های ورزشی نیز از جمله مواردی هستند که نیاز به فیزیوتراپی در منزل را تشدید می‌کنند.

برای اطلاع از قیمت دقیق سرویسی که به آن نیاز دارید و همچنین اطلاع از تعلق گرفتن بیمه به سرویس مورد نظر، میتوانید با کارشناسان کلینیک ما تماس حاصل نمایید:

قیمت فیزیوتراپی در منزل

تفاوت هزینه فیزیوتراپی در منزل نسبت به کلینیک

فیزیوتراپی در منزل معمولا حدود ۴۵ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد که البته این زمان در مورد بعضی از بیماران بسیار طولانی‌تر خواهد شد. دستگاه‌هایی که برای فیزیوتراپی در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا سبک و چند‌کاره هستند. فیزیوتراپی در منزل هزینه‌های رفت و آمد را از میان برمی‌دارد و از استرس بیمار کم می‌کند.
برای فردی که با درد دست جسمی دست و پنجه نرم میکند، ماندن در صف انتظار کلینیک کار طاقت فرسایی از لحاظ جسمی و روحی می باشد، انجام فیزیوتراپی در منزل تمامی این موارد را فاکتور گرفته و ارامشی دلپذیر را از انجام فرایند درمانی به شما اعطا میکند.

انجام فیزیوتراپی به بهبود چه چیزی کمک می‌کند؟

فیزیوتراپی در واقع نوعی درمان خارجی است که با انجام تمرین‌هایی خاص به فرد بیمار کمک می‌کند که عملکرد طبیعی خود را بازیابی کند. فیزیوتراپی بسیاری از مشکلات هماهنگی را رفع می‌کند و نتیجه برجسته‌ای در افزایش قدرت و استقامت بدن دارد.

درمانگر به فرد بیمار کمک می‌کند تا به یک سری اهداف کوتاه‌مدت و بلند‌مدت دست یابد و به تدریج بهبود پیدا کند. توجه داشته باشید که فیزیوتراپی نوعی درمان است که نیاز به مشارکت و همکاری فعال بیمار دارد. اگر این همکاری به خوبی صورت بگیرد، بیمار نهایتا به بهبود حرکتی خواهد رسید و مشکلات او برطرف خواهند شد.

آیا هزینه فیزیوتراپی در منزل توسط بیمه پرداخت می‌شود؟

هزینه سرویس فیزیوتراپی در منزل نیز توسط بیمه پرداخت می‌شود که البته بیمه‌های مختلف سیاست‌های گوناگونی در این زمینه دارند. معمولا مشخص نیست که شرکت‌های بیمه سلامت دقیق چه چیزی را پوشش می‌دهند. پس بهترین کار این است که خودتان با شرکت بیمه تماس بگیرید و در مورد پوشش هزینه‌ها با آن‌ها صحبت کنید. 

متخصصینی که خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه می‌دهند، معمولا در پایان خدمات فاکتوری را به شما می‌دهند که با در دست داشتن آن می‌توانید بخشی از هزینه‌ها را از بیمه پس بگیرید. 

کلینیک فیزیوتراپی خانه سلامت در غرب تهران 

آخرین مقالات

ارتباط با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *